Σελίδες

Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

ΣυγκλόΝΙ(ΚΗ)σε… 3-2 τον Μέγα Αλέξανδρο

Συγκλονιστική νίκη πέτυχε η …ομάδα της Νίκης Βόλου, που παρουσία 1500 περίπου φιλάθλων της, κέρδισε με 3-2 τον Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας Σερρών.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, που στην κυριολεξία «έσπασε» καρδιές!
Η Νίκη Βόλου που ήθελε τους τρεις πόντους, άφησε και πάλι να πάει χαμένο το α’ μέρος και στο β’ ημίχρονο μπήκε δυνατά και αποφασισμένη να κερδίσει το ματς. Έτσι άνοιξε το σκορ με τον Νίκο Παπαδήμα στο 53’ και όλα έδειχναν ότι θα τελείωναν νωρίς. Στο 60’ όμως ο Σιδηρόπουλος ισοφάρισε για τον Μέγα Αλέξανδρο που στο 62’ πέτυχε το 1-2 με τον Αλή Ογλού…
Ο Ντάνισιτς στο 65’ έφερε το ματς στα ίσια, στην συνέχεια χάθηκαν απίστευτες ευκαιρίες από την Νίκη Βόλου, οι παίκτες της οποίας πίστεψαν στη νίκη και στο 94’ ο Ντάνισιτς πέτυχε το 3-2 μέσα σε κλίμα αποθέωσης!