Σελίδες

Δευτέρα 11 Απριλίου 2011

Επίδειξη δύναμης από την ομάδα μπάσκετ της Νίκης

Με χαρακτηριστική άνεση η Νίκη Βόλου ξεπέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Κοζάνης όπου επικράτησε με σκορ 63-86 για την 22η αγωνιστική του 1ου ομίλου Βορρά της Γ' Εθνικής.

Σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε η ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη και έδειξε πως το παιχνίδι είναι δικό της από την αρχή, αφού προπορεύτηκε με διψήφια διαφορά πόντων από το πρώτο 5λεπτο του αγώνα.

Η Νίκη Βόλου είχε την ατυχία να στερηθεί από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης των υπηρεσιών του σέντερ Χρήστου Ζαρογιάννη, ο οποίος αποσύρθηκε λόγω αδιαθεσίας. Το κενό που άφησε στην θέση αυτή το κάλυψε με επιτυχία ο Χρ. Αναγνωστόπουλος. Η Νίκη είχε πολυφωνία στην επίθεση με την συμμετοχή όλων των παικτών. Οι Κουτίνας, Τσώλης, Μυστηλιάδης είχαν μεγάλα ποσοστά ευστοχίας ενώ άλλο ένα πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Θυμνιός.

Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Καρυπίδης Χρ.
Δεκάλεπτα: 14-28, 31-46, 46-68, 63-86
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Σταθόπουλος 5(1), Ηλιόπουλος 10(1), Ρέππας Χ., Μιχαηλίδης 17(1), Ρέππας Ν. 12(2) , Ψάλτου 19,  Γκαναϊ, Τράγιας, Δούμας.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης, Αναγνωστόπουλος Ε 4, Σαμαράς 2, Καραμανώλης 1, Αναγνωστόπουλος Χρ.3, Στάμος 2, Χριστομάνος 6, Θυμνιός 19, Κουτίνας 16 1, Τσώλης 21 2, Καραμαλής , Μυστηλιάδης 13(3), Μαυρογιάννης.