Σελίδες

Παρασκευή 29 Απριλίου 2011

Κέρδισε η Νίκη 2-0 τον Πύρασο

Σε φιλικό αγώνα

Η Νίκη έδωσε σήμερα φιλικό αγώνα στο Παντελής Μαγουλάς αντιμετωπίζοντας την ομάδα του Πυράσου Ν. Αγχιάλου, την οποία κέρδισε με 2-0. Η Νίκη και ο Πύρασος χρησιμοποίησαν και παίκτες που μέχρι σήμερα δεν είχαν χρησιμοποιηθεί, έτσι ώστε να δουν τις ικανότητές τους.

Τα γκολ της Νίκης πέτυχαν ο Μπουσινάκης στο 51’ και ο Αργύρης στο τελευταίο λεπτό.

Οι κυριότερες φάσεις:
9’: Φάουλ από τον Τανάγια, κεφαλιά του Διαμάντη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τάσσος
12’: Κάθετη μπαλιά από τον Κωνσταντάκο, ο Διαμάντης έγινε αποδέκτης της μπάλας αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και απέκρουσε ο Τάσσος.
13’: Τετ-α-τετ ο Νούσιας με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε λόμπα από το ύψος της μικρής περιοχής, που έφυγε άουτ.
16’: Σουτ του Διαμάντη μέσα στη μεγάλη περιοχή από καλή θέση, πέρασε άουτ.
44’: Κεφαλιά του Μπουσινάκη έφυγε λίγο άουτ.
51’: Γκολ για τη Νίκη με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη.
61’: Σουτ του Αρσένου, απέκρουσε ο Μπαϊμάκης σε κόρνερ
68’: Φάουλ του Μπουσινάκη απέκρουσε ο Στούκας σε κόρνερ.
75’: Σουτ του Αναστασίου έξω από τη μεγάλη περιοχή πέρασε σύρριζα με το αριστερό κάθετο δοκάρι.
77’: Από πάσα του Αρσένου, ο Ζαρίφης σούταρε για να αποκρούσει ο Μπαϊμάκης.
83’: Κόρνερ Φασουράκη, εξ επαφής σουτ του Γκάγκα άουτ.
90’: Σουτ του Αργύρη και 2-0 για τη Νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Νίκη Βόλου: Τάσσος, Φλάμος, Τσικνίδης, Χρυσοχοΐδης, Παπαδήμας, Βλαχοκυριάκος, Αργύρης, Ζιάγκας, Μπουσινάκης, Τσάγγαρης (35’ Παπαϊωάννου), Στουρνάρας.
Πύρασος: Τσιλίγκος (35’ Στούκας-75’ Κιλμπασάνης), Κόκκας (80' Κάπας), Τανάγιας, Στεφανής, Αναστασίου, Βούλγαρης (46’ Ζαρίφης), Μπούτλας (46’ Γκάγκας), Αποστολίδης (46’ Κοντοβάς), Νούσιας, Κωνσταντάκος (60’ Φασουράκης), Διαμάντης (46’ Αρσένος).