Σελίδες

Κυριακή 10 Απριλίου 2011

Μακρινίτσα - Ν.Α. Νίκης 0-1

Με το διπλό απέδρασαν οι Ν.Α. Νίκης από το γήπεδο Καζανάκι νικώντας με 0-1 την ομάδα της Μακρινίτσας, στο παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής Β' Τοπικού Ε.Π.Σ.Θ.

Η πρώτη αξιόλογη φάση στο παιχνίδι έγινε στο 40ο λεπτό για την ομάδα της Μακρινίτσας, με τον Γάκια να μην καταφέρνει να ανοίξει το σκορ με κενή εστία, μετά από πάσα του Σαρακατσάνου. Οι Ν.Α. Νίκης πέτυχαν το γκολ που τους χάρισε τη νίκη στο 51ο λεπτό με τον Κεμάλι. Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο 72ο λεπτό ο Βλαχάβας αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα των Ν.Α. Νίκης με 10 παίχτες. Από το σημείο αυτό και μετά η ομάδα της Μακρινίτσας είχε την καθολική υπεροχή του αγώνα, χωρίς να καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Κεφαλά.

Συνθέσεις ομάδων:

Μακρινίτσα (Βλαχόπουλος): Σαραφείδης, Χατζής, Καποδίστριας (55' Μπλιώνας), Μυλωνάς, Καπουράνης (65' Καλατζής), Κλητσινάρης, Σαρακατσάνος, Πέτρου, Γάκιας, Σωτηρίου, Αρβανίτης

Ν.Α. Νίκης (Κόφφας): Κεφαλάς, Διαμάντης, Βλαχάβας, Ευθυμίου, Κουτρουμάνος, Πασχάλης, Γεωργατζής (45΄Λινάρδος), Φέζο, Κεμάλι (70' Παπαπαναγιώτου), Φυλατζικιώτης (86' Άντι), Χατζιτρακόσιας

Πηγή: sports.thisisvolos.gr