Σελίδες

Δευτέρα 21 Μαρτίου 2011

Ηρακλής Βόλου - Νέοι Αθλητές Νίκης 3-2

Μεγάλο ντέρμπι έγινε στο Βασδέκειο Αθλητικό Κέντρο ανάμεσα στον Ηρακλή Βόλου και τους Νέους Αθλητές Νίκης, που τελικά βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-2. Ο αγώνας ήταν επεισοδιακός, με συγκλονιστική εξέλιξη, πολλά νεύρα και ένταση σε ένα γεμάτο από κόσμο Βασδέκειο και πολλούς οργανωμένους φιλάθλους της Νίκης να δίνουν δυναμικό "παρών".
Στο πρώτο μέρος ο Ηρακλής εκμεταλλευόμενος τον ευνοϊκό άνεμο ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε 1-0 στο 10' με εκτέλεση φάουλ του Ντουκώλη. Σε άλλη μία στημένη φάση στο 20' ο Αγραφιώτης έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους οι οποίοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο 30' με τον Σακελλαρίου. Στο 44' καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ των Νέων Αθλητών το οποίο όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.
Και ενώ όλα έδειχναν χαμένα για τους Νέους Αθλητές στην επανάληψη έκαναν αντεπίθεση διαρκείας, έχοντας και την αριθμητική υπεροχή μετά την αποβολή παίκτη του Ηρακλή από το πρώτο ημίχρονο.
Στο 47' ο Κεμάλι μείωσε το σκορ σε 3-1 και στο 54' έγινε το 3-2 και πάλι με τον Κεμάλι, σε μια φάση που πρώτος σκόραρε ο Αθανασιάδης γκολ το οποίο όμως δεν μέτρησαν οι διαιτητές.
Οι Νέοι Αθλητές Νίκης πίεσαν μέχρι το τέλος για την ισοφάριση, στάθηκαν όμως άτυχοι και δεν κατάφεραν να πάρουν έστω τον έναν βαθμό από το χθεσινό παιχνίδι.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Μίχας, Τσ. Σαμαράς, Αγραφιώτης, Ναλμπάντης, Θεοδοσιάδης, Μπαρτζώκας, Καρυωτάκης, Τοπάντζα (60' Ασλάνογλου), Σακελλαρίου (85' Σινάνης), Ντουκώλης (40' λ.τ. Δ. Τσουκάλης), Παπαστεργίου.
Ν.Α. ΝΙΚΗΣ: Κεφαλάς, Διαμάντης, Βλαχάβας, Ευθυμίου, Κουτρουμάνος, Ντ. Φέζο, Φιλατζικιώτης, Αθανασιάδης, Κεμάλι, Γεωργατζής (46' Λινάρδος), Χατζητρακόσιας (87' Καπούλας).