Σελίδες

Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Κέρδισε 79-67 τον Πρωτέα

Τη νίκη με 79-67 επί του Πρωτέα Γρεβενών πέτυχε η ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Βορρά της Γ' Εθνικής.
Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καλά στο παρκέ όπου πραγματοποίησαν ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο και φυσιολογικά έδωσαν τη δυνατότητα στον Πρωτέα Γρεβενών να κάνει το παιχνίδι του. Επίσης κάποιες αποφάσεις των διαιτητών προκάλεσαν εκνευρισμό στην ομάδα της Νίκης.
Στην επανάληψη η Νίκη Βόλου βρήκε έναν καλό ρυθμό και έφτασε να είναι προηγούμενη με διαφορά ασφαλείας. Την εξέλιξη του αγώνα εκμεταλλεύτηκε ο Γιώργος Ζαφειρούδης και έδωσε αρκετό χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς παίκτες της ομάδας.
Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ζαρογιάννης με 21 πόντους, πολύ καλός επίσης ο Μυστηλιάδης με 19 πόντους και 3 τρίποντα. Αξίζει να σημειωθεί πως 1'52'' πριν τη λήξη του αγώνα, αποβλήθηκαν από τους πάγκους τους οι δύο προπονητές, ενώ ο τεχνικός του Πρωτέα Γρεβενών Μουρουζίδης συνέχισε με έντονες διαμαρτυρίες που δεν είχαν ουσία.

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Τριανταφυλλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-23, 44-40, 62-48, 79-67.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 21, Αναγνωστόπουλος Μ. 5 (1), Σαμαράς 2, Καραμανώλης 1, Αναγνωστόπουλος Χρ., Στάμος 2, Χριστομάνος 3, Θυμνιός 12, Κουτίνας 9, Τσώλης 3, Καραμανλής 2, Μυστηλιάδης 19 (3).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Μπούμπουκας 5, Μουράτογλου 22 (3), Τζήμου 2, Καραγιάννης, Ντινόπουλος, Κολοβός , Μίχος 20, Σπανός 3, Ψεφτογκάς 5, Γράβας 10.