Σελίδες

Τετάρτη 30 Μαρτίου 2011

Μεγάλη νίκη για τη Νίκη

Μεγάλη νίκη από βαθμολογικής άποψης πέτυχε η Νίκη Βόλου στο γήπεδο "Παντελής Μαγουλάς" επί της Ζακύνθου με 3-1.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο χωρίς πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες με το 0-0 να αντικατοπτρίζει την μέχρι στιγμής εικόνα του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος η Νίκη ήθελε να πιέσει για να ανοίξει το σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο αποτελεσματικοί στην αρχή της επανάληψης και ευτύχισαν να προηγηθούν με τον Μπάστα στο 55'.
Με την πλάτη στο τοίχο βρέθηκε για μία ακόμη φορά η Νίκη Βόλου όμως δεν το έβαλε κάτω. Με την βοήθεια του κόσμου οι κυανόλευκοι ανέβασαν ρυθμούς και στο 68΄ ισοφάρισαν με τον Ντάνισιτς. Με την ψυχολογία εμφανώς ανεβασμένη πέτυχαν αμέσως και δεύτερο τέρμα στο 69' με τον Τσερκέζο να κάνει το 2-1. Στη συνέχεια τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τη Νίκη με τον Στουρνάρα να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 88'.
Για μία ακόμη αγωνιστική η Νίκη Βόλου έδειξε πως της αξίζει κάτι καλύτερο, γιατί διαθέτει ποιοτικούς ποδοσφαιριστές και πολύ κόσμο που την ακολουθεί πιστά.