Σελίδες

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

Νίκη Βόλου - Πανελευσινιακός 68-73

Σε ένα ματς για γερά νεύρα και αρκετή ένταση ο Πανελευσινιακός επικράτησε της Νίκης Βόλου με 73-68.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του, ενώ δεν έλειψαν οι εντάσεις καθώς στην τελευταία περίοδο αποβλήθηκε ο Γιώργος Σκαραφίγκας με δύο τεχνικές ποινές (μία είχε δεχτεί στην ίδια περίοδο και ο Ζαφειρούδης) 6.16” πριν από το τέλος και ενώ το σκορ ήταν 58-57 υπέρ της Νίκης. Το ματς διακόπηκε περίπου για 10 λεπτά. Στην επανέναρξη  “μίλησε” η εμπειρία για την ομάδα της Ελευσίνας, η οποία και την οδήγησε στην στη νίκη.