Σελίδες

Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2011

Κέρδισαν τον Ολυμπιακό Βόλου οι Νέοι Αθλητές Νίκης στο μπάσκετ

Στο μεγάλο ντέρμπι της Β' ΕΣΚΑΘ οι Νέοι Αθλητές Νίκης κέρδισαν τον Ολυμπιακό Βόλου με 57-56 και πλέον έχουν τον πρώτο λόγο για την άνοδο στην Α2 κατηγορία.
Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο κλειστό της Νέας Ιωνίας, με πολλές εναλλαγές στο σκορ και με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη. Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου ενώ στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου πήρε σημαντική διαφορά 12 πόντων.
Η ομάδα του Φώνη Μαυρομιχάλη βρήκε τις λύσεις που έψαχνε στην επίθεση με τον Κώστα Κυλεριώτη και τον Χρήστο Ξύδη να σημειώνουν τους περισσότερους πόντους των γηπεδούχων. Οι Νέοι Αθλητές βρέθηκαν μπροστά στο σκορ τα τελευταία λεπτά του αγώνα όπου και τα διαχειρίστηκαν έξυπνα, πετυχαίνοντας έτσι μία σπουδαία νίκη.